Spolupráce se středními školami

V současné době nepříznivého demografického vývoje je naší velkou snahou přiblížit tento atraktivní a perspektivní obor co možná největšímu počtu středoškoláků a tím některé studenty motivovat pro studium právě tohoto oboru.

Kromě interaktivních přednášek pořádaných na vybraných školách (např. SPŠE v Plzni, Mikulášské gymnázium v Plzni, Masarykovo gymnázium v Plzni, Gymnázium Klatovy,  Gymnázium Tachov, Gymnázium Blovice atd.) spolupracujeme rovněž na podpoře mladých nadaných studentů formou pomoci při řešení fyzikálních úloh a soutěží.

Jedním z příkladů je již několikaletá spolupráce se studenty a pedagogy z Gymnázia Cheb, kteří opakovaně a úspěšně reprezentovali Českou republiku na Mezinárodním turnaji mladých fyziků (http://iypt.org).

Rovněž podporujeme zájemce z řad středoškolských studentů o zapojení se do projektů jako je např. SOČ (středoškolská odborná činnost) apod.

V případě Vašeho zájmu rádi rovněž přijedeme i za Vámi na Vaši školu a osobně Vám náš obor popularizovanou formou představíme. V případě Vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte.